Якщо між подружжям виникло непорозуміння, перш за все потрібно розібратися в причинах невдоволення партнера, а потім діяти.

Ось деякі з можливих причин постійної критики з боку чоловіка:

1. Модель батьківської сім'ї

Можливо, він виріс в сім'ї, де критикувати один одного було нормою. І він не знає, як вести себе по-іншому.

Тоді говорите саме про це, запропонувавши змінити модель взаємин.

2. Несповнена потреба бути важливим для вас і коханим

Наприклад, ваш чоловік ненавидить безлад у домі. Він багато разів просив вас підтримувати порядок, але в оселі маленькі діти, і ідеального порядку немає. Його потреба бути почутим не задоволена. І він починає злитися вже не через безлад, а через те, що його словам не надають значення.

Скажіть, що ви його чуєте, розумієте його роздратування, але у вас не виходить робити те, що він просить, тому що... (поясніть вашу причину).

3. Накопичені образи

Це відбувається, коли в стосунках багато нерозуміння і невдоволення. Тоді в парі у кожного "своя біль", яка шукає виходу.

В цьому випадку потрібно не боротися з критикою, а знижувати "градус ворожості" в парі, відновлювати теплі відносини. Ми займаємося цим на програмі «Чи вміємо жити щасливо», яка стартує 8 лютого.

4. Він – перфекціоніст

Коли ми ставимо собі жорсткі рамки, ми ставимо їх і іншим. Можна спробувати допомогти партнеру усвідомити це: "Ти занадто суворий до себе і до нас. Іноді дуже важко бути з тобою поруч". Якщо не вийде, шукайте професійної допомоги у психолога.

5. Емоційне насильство

Критика, образи, приниження, контроль – це ознаки абюзу (залежні, принизливі відносини, в яких одна людина порушує особисті кордони іншої). Якщо це ваша ситуація, мені дуже шкода. Що б ви не зробили, як би ви не старалися, це не змінить домашнього тирана.

Будь ласка, не залишайтеся один на один з такою ситуацією. Шукайте професійної допомоги у психолога або психотерапевта!

Ольга Олійник, сімейний психолог