Інститут релігійної свободи презентував посібник для церков і релігійних організацій «Реагування на домашнє насильство», розроблений за сприяння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Видання допоможе священникам, пасторам, душеопікунам та іншим служителям релігійних організацій вести просвітницьку роботу, ефективно та своєчасно реагувати на випадки домашнього насильства як серед членів релігійних громад, так і світських людей, які звертаються по допомогу. 

Посібник розроблений за участі міжконфесійної робочої групи в рамках проєкту Інституту релігійної свободи та за участі психологів, юристів, фахівців Національної поліції України та Мінсоцполітики. Видання передбачає вивчення окремих тем шляхом використання QR-кодів із посиланнями на додаткові матеріали і тематичні тренінги, а також містить контакти профільних фахівців і служб допомоги.

Посібник надруковано накладом у 1000 примірників і вже розсилається в різні регіони України до церков, релігійних громад і заснованих ними соціальних закладів.

Електронна версія посібника для церков і релігійних організацій «Реагування на домашнє насильство» доступна для безкоштовного завантаження: https://irs.in.ua/files/publications/2022-IRF-handbook-on-domestic-violence-response.pdf

“Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, а також окремо релігійні лідери різних конфесій, заявили про готовність простягнути руку допомоги сім’ям у кризових ситуаціях, щоб допомогти їм зцілитися від практики насильства та натомість плекати у своїх оселях культуру любові та поваги до гідності кожного. Цей посібник і подальші тренінги допоможуть священникам і іншим релігійним діячам здійснювати це служіння більш системно і кваліфіковано”, – прокоментував редактор-упорядник посібника, виконавчий директор ІРС, кандидат юридичних наук Максим Васін.

Перші тренінги на основі нового посібника Інститут релігійної свободи провів 22 лютого. У навчанні взяли участь біля 100 служителів церков і релігійних організацій. Спікерами тренінгу були психолог, юрист, посадові особи Офісу Генерального Прокурора України та Національної поліції України. Учасники також обмінювалися позитивним досвідом різних церков у сфері надання допомоги сім’ям у кризі та постраждалим від домашнього насильства, зокрема у шелтерах (будинках милосердя) та через просвітницькі програми.

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Посилення спроможності церков у протидії домашньому насильству в Україні, особливо щодо жінок» за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.