Запрошуючи вірних розпочати новий рік під покровом Пресвятої Богородиці Марії, Папа Франциск наголосив, що ми повинні зробити все для того, щоби “сприяти матерям і захистити жінок”. 

“Як же багато насильства зазнають жінки! Досить! Поранити жінку означає образити Бога, Який від жінки прийняв людську природу”, – заявив Папа Франциск, Верховний понтифік Римсько-Католицької Церкви, 1 січня 2022 року під час Святої Меси в базиліці Святого Петра у Ватикані.

Святіший Отець підкреслив, що новий рік починається “під знаком Матері”, бо материнський погляд є “дорогою до відродження та зростання”. Жінки, матері дивляться на світ “не для того, щоби визискувати його, але щоби він мав життя”. Тож, у той час як “матері дарують життя, а жінки оберігають світ”, ми повинні зробити все для того, щоби “сприяти матерям і захистити жінок”.

Як зазначає Радіо Свобода, під час телеінтерв’ю минулого місяця Папа Франциск сказав, що чоловіки, які чинять насильство щодо жінок, роблять щось “майже сатанинське”. З початку пандемії Святіший Отець кілька разів висловлювався проти домашнього насильства, яке різко зросло у всьому світі під час карантину, через що жінки опинилися наодинці зі своїми кривдниками.