Ми живемо у бурхливому суспільстві, що постійно змінюється, і це змушує нас постійно шукати адекватних рішень на виклики сьогодення. Один із загрозливих викликів – це прояв домашнього насильства, на яке хоче і зобов’язана реагувати влада, а також і Церква.

Проблема домашнього насильства не нова і не вчорашня. Скільки існує людство – стільки існує зіпсутий характер людини, і з часом він не покращується, а навпаки.  Чому, запитаєте Ви, у наш грамотний цивілізований вік існує це ганебне явище? Святе Писання дає повний і ясний діагноз: суспільство серйозно хворе через бездуховність і духовну неграмотність.

Власне у цьому напрямку має працювати Церква, і як духовна інституція повинна взяти відповідальність за здорову атмосферу в сім’ях християн. Хворобу домашнього насильства треба лікувати ще з дитинства, прищеплюючи дітям і молодому поколінню повагу до батьків, повагу до ближніх.

Ми зобов'язані постійно нагадувати і вчити чоловіків любити своїх дружин, як Христос Церкву (Єф. 5:25). І в церквах християн віри євангельської це втілюється в життя: коли віруючі послушні Слову, і воно стає авторитетом для нас. Без впливу і допомоги Церкви держава не впорається з проблемою насильства в сім’ї.

На моє глибоке переконання Церква і органи влади мають співпрацювати, і на партнерських засадах захистити сім’ю від жорстокості та насильства. В противному випадку будуть страждати діти, дивлячись на негативну поведінку своїх батьків, які не усвідомлюють, яке гірке насіння вони сіють у душі свого потомства.

Ми готові з нашої сторони вести всесторонню роботу з запобігання цьому згубному і аморальному явищу. І в цьому нам допоможе Господь!

Михайло Паночко, Старший єпископ

Української Церкви Християн Віри Євангельської