Кожна людина на цій землі потребує місця, в якому вона відчуває себе захищеною і спокійною, не боїться осуду і може ділитися сокровенними думками і переживаннями. Родина – це і є те тихе пристановище, до якого можна повернутися під час життєвої бурі, а запорукою міцних і благотворних стосунків між рідними є любов.
 
Чудово, коли сім’я започатковує власні добрі традиції, що передаються з покоління у покоління. Діти схожі на батьків, бабусь і дідусів, пращурів не лише зовні: вони вбирають їхні риси характеру і виховання, виточуючи свою особистість і переймаючи досвід тих, хто пройшов більший відрізок часу у земному житті. Живий приклад доброчесного життя батьків – це найкращий спосіб виховання дітей. Тож будьте гідним прикладом для них, втілюючи християнські чесноти своїми вчинками, наставляючи на добрий шлях допитливих доньок і синів. І покладайтеся в усьому на Господа, адже Він завжди допомагає у цій важливій справі, відповідаючи на ваші молитви.
 
Стосунки у родині не завжди є безхмарними: ніхто не застрахований від непорозумінь і сварок, образ і ревнощів… Але ми як християни маємо долати ці труднощі любов’ю, добрим ставленням і прощенням: «Поступаючись один одному i прощаючи взаємно, коли хто на кого має скаргу: як Христос простив вас, так i ви» (Кол. 3: 13). І пам’ятайте, що Церква завжди поруч із вами, готова підтримати, порадити і розрадити.
 
Процитую апостола Павла, який навчає: «Усе у вас нехай буде з любов’ю» (1 Кор. 16: 14). Молімося за наших рідних. Нехай у кожній родині звучить гімн любові, і Боже благословіння перебуває з вами.
 
Предстоятель Православної Церкви України