Сучасний світ, в якому ми живемо, є глибоко позначений бідою і раною насильства. Ми себе запитуємо: що є причиною того, що одна людина поводиться по-насильницьки по відношенню до іншої? Ми сьогодні бачимо, що такою причиною насильства дуже часто є страх: страх однієї людини перед іншою, бажання самоутвердитися, тобто зрости у своїх очах, принижуючи ближнього, принижуючи іншу особу. Тому насилля – це завжди поведінка і аргумент слабкого.

Коли ж говоримо про запобігання насильству чи, можливо, про ті необхідні заходи, які потрібно зробити для того, щоб у суспільстві і в наших родинах не було причини насильства, щоб наша сім'я не була простором насильства, то стверджуємо, що нам потрібно зростати в любові. Коли ми справді розуміємо, що інша людина поставлена поруч мене Господом Богом для того, щоб її любити, робити їй добро та, якщо потрібно, навіть віддати життя за іншу людину, тоді справді ми маємо нагоду для того, щоби рости. «Немає більшої любові, як тоді, коли хтось життя віддасть за друзів своїх», – каже Христос.

Подружжя, як плідна нерозривна єдність у любові чоловіка і жінки, якраз і було створене нашим Господом Богом, щоби бути отаким простором любові – колискою, де народжуються людське життя. Людина справді може розвиватися лише тоді, коли вона в сім'ї досвідчує на собі любов, любов своїх батьків: по відношенню один до одного і по відношенню до своєї дитини. Якщо ж людина у своїй сім'ї не зазнає тієї любові, якої вона потребує, тоді все своє життя вона буде зраненою.

Брак любові, недостача любові часто є причиною насильства. Коли хтось пережив насильство в сім'ї від тих, які мали б його любити, від того, хто мав би наділяти його любов'ю, така людина на все своє життя буде спрагнена тієї любові і буде потенційним насильником по відношенню до інших.

Згідно християнського розуміння, ми повинні зробити все для того, щоб сказати рішуче «Ні» насильству. Насилля – це завжди аргумент слабкого. Сказати рішуче «Ні» насильству означає збудувати краще майбутнє. Ми хочемо зробити усе для того, щоб наші сім'ї, наші церковні спільноти були оазисами любові. А любов буде найкращим запобіганням для поширення насильства у сучасному світі.

Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви