Громадська Мережа «Елеос-Україна» провела експертну зустріч на тему «Налагодження співпраці задля подолання насилля» в рамках проєкту «Шелтер святої Ольги: допомога та запобігання насиллю проти жінок».

Шелтер святої Ольги – перший притулок, який відкривається громадською організацією, яка функціонує при Православній Церкві України, згідно міжнародних стандартів та на базі якого відбуватиметься навчання представників релігійних організацій різних конфесій для подальшого мультиплікування досвіду по всій Україні.

Під час зустрічі ГО «Елеос-Україна» підписала меморандум з Київським міським центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді задля координування зусиль, зокрема звернень щодо випадків насилля над жінками в Київській області.

До участі в обговоренні проблематики допомоги жінкам, постраждалим від домашнього насильства, були запрошені громадські організації та державні структури, такі як: Управління патрульної поліції в Київській області, Київська мережа соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, Київська обласна державна адміністрація, БО «100% життя», БО «FREE ZONE», ВБО «Конвіктус Україна», ГО «Ла Страда-Україна», МФ «Відродження» та інші.

Метою проєкту «Шелтер святої Ольги: допомога та запобігання насиллю проти жінок» є запобігання та протидія домашньому і насильству за ознакою статі шляхом широкого інформування населення та надання підтримки жінкам, постраждалим від насильства в Києві та Київській області. В рамках проєкту заплановано створення та облаштування місця тимчасового (до 3-ьох місяців) безпечного проживання жінок та жінок з дітьми, що постраждали від насилля, а також забезпечення надання для жертв насилля комплексних соціальних послуг.

«Будь-яке насильство – це порушення прав людини та християнських цінностей. Домашнє та гендерно зумовлене насильство не повинно мати місця ані в нашому житті, ані в житті українського суспільства загалом. На жаль, дуже часто про жорстокість та агресію в сім’ї замовчують, що свідчить про те, що в Україні є проблема з домашнім насильством. Прийняття, усвідомлення проблеми, переосмислення поглядів та мислення – це дуже важкий, проте важливий початок шляху до вирішення складної ситуації»,– наголосив протоієрей   о. Сергій Дмитрієв,  голова правління мережі «Елеос-Україна», заступник голови Синодального управління соціального служіння Православної Церкви України.

Мережа «Елеос-Україна» заснована в 2014 році і є майданчиком взаємодії неурядових організацій, релігійних громад, державних структур, яка заснована на демократичних цінностях та відсутності будь-яких видів дискримінації з метою вирішення соціальних проблем. Діяльність організації здійснюється в сфері соціального служіння, а місією є допомога кожній людині гідно жити: духовно розвиватися, отримувати освіту та роботу, якісну медичну допомогу, їжу, житло.