Резолюція міжконфесійної наради

Комісії з питань соціального служіння

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО)

«Мобілізація громади проти домашнього насильства та насильства за ознакою статі»

29 березня 2019 року

м. Київ, Україна

Ми, учасники цієї зустрічі, усвідомлюючи актуальність проблеми насильства, а зокрема домашнього насильства та насильства за ознакою статі, яка потребує вжиття невідкладних заходів з боку не лише держави але й суспільства в цілому, вважаємо за необхідне звернути увагу на:

  • Важливість прийняття нових законодавчих ініціатив, що є важливим поступом у справі запобігання та протидії домашньому насильству, в тому числі стосовно жінок, та звернути увагу суспільства на потребу їх виконання та подальшого вдосконаленні механізмів втілення.
  • Потребу створення робочої групи «Церкви проти насильства». Розробити концепцію та стратегію спільних дій «Релігійні лідери – громада», обґрунтовуючи ненасильство з теологічної точки зору.
  • Потребу проводити навчання в богословських закладах на тему запобігання насильству. Необхідність проводити просвітницьку роботу з населенням у сфері попередження насильства.
  • Проведення інформаційних кампаній, флешмобів, адвокаційних заходів, молитовних акцій, створення відеороликів, в соціальних мережах «Ми проти насильства», долучення релігійних лідерів до участі в Міжнародній Акції ООН «16 днів проти насильства» та інших національних і міжнародних заходів.
  • Потребу розвивати міжсекторальну взаємодію у сфері благодійності та милосердя; сприяти діяльності існуючих притулків, шелтерів, центрів для постраждалих від домашнього насильства з акцентом на міжнародні стандарти.
  • Необхідність проведення семінарів, тренінгів за участю релігійних лідерів та НУО для обговорення проблематики забезпечення прав дітей і сімей, подальших кроків боротьби з домашнім насильством та зміцнення моральних засад суспільства.
  • Важливість впровадження в навчальних закладах програм з ненасильницької поведінки в дусі моральності та сімейних цінностей для дітей та підлітків.
  • Необхідність розробити та випустити методичний посібник «Сім’я без насильства».
  • Нагальну потребу розробки “інформаційної картки” щодо надання допомоги постраждалим від насильства та розповсюджувати її в релігійних громадах. Розробити систему перенаправлення постраждалих від насильства (мати базу НУО, релігійних організацій, спеціалізованих закладів в регіонах, телефони “гарячих ліній”, центрів надання безоплатної правової допомоги).

Під час наради ми дійшли до висновку, наскільки важливою є активізація та залучення релігійної спільноти до забезпечення прав дітей і сімей, боротьби з домашнім насильством не тільки щодо жінок, але й чоловіків, дітей (особливо), інших членів сім’ї, задля зміцнення моральних засад суспільства, поглиблення співпраці з неурядовим та урядовим сектором.

Джерело: вебсайт ВРЦіРО