Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 23 квітня 2021 року відкрив Шелтер святої княгині Ольги у Київській області – будинок для жінок, що зазнали домашнього насильства.

Проект було реалізовано Управлінням соціального служіння та благодійності ПЦУ «Елеос-Україна», спільно з партнерами та меценатами. Опікувався відкриттям шелтера заступник голови управління протоієрей Сергій Дмитрієв.

Предстоятель помісної автокефальної Православної Церкви України оглянув кімнати будинку, поспілкувався з численними гостями, які посприяли в реалізації цього задуму, відзначив їх церковними нагородами та подарував для шелтера ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Звертаючись до присутніх Митрополит Епіфаній зазначив:

"Домашнє насильство – це кричуще порушення Божої заповіді любові, принципів свободи і гідності людини. Домашнє насильство – це великий гріх і біда, які не повинні мати місця в житті, бо родина – це домашня Церква, а сім’я – це священний союз чоловіка і жінки, благословенний Богом для любові, де мають панувати взаємопідтримка й захист, а не знущання, наруга, поневолення однієї людини іншою".

Підсумовуючи, Предстоятель ПЦУ наголосив, що попри обмежені можливості Церква не залишається осторонь проблеми домашнього насильства. Шелтер святої княгині Ольги лише "перша ластівка", але він може стати справжнім "провісником весни", гарним прикладом, за яким постануть й інші надійні та безпечні місця захисту для всіх, хто цього потребує.