Релігійні спільноти долучаються до реалізації програм запобігання та протидії домашньому насильству, у тому числі з огляду на зростання кількості випадків домашнього насильства, спричиненого наслідками пандемії COVID-19.

Питання практичної взаємодії Міністерства соціальної політики України та церков і релігійних спільнот обговорювалися під час наради з питань протидії домашньому насильству, яка відбулася 1 червня 2021 року в Києві, повідомляє вебсайт ВРЦіРО.

Заступниця Міністра соціальної політики з питань євроінтеграції Ольга Ревук поінформувала учасників зустрічі про основні напрями Державної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року, а також озвучила ті проблемні питання, над якими ще варто активно працювати.

«Потрібно пам’ятати, що за кожним випадком домашнього насильства залишається людина та її життя, безпека, які є найвищою цінністю держави, тому такі зустрічі покликані напрацьовувати певні механізми, завдяки яким буде мінімізовано проблему домашнього насильства», – зазначила Ольга Ревук.

Учасники наради розглянули можливі першочергові заходи у сфері протидії домашньому насильству, які Мінсоцполітики може реалізувати у співпраці з церквами і релігійними організаціями. Зокрема, мова йшла про важливість проведення превентивних заходів для попередження нових випадків насильства, формування в суспільстві нульової толерантності до цього ганебного явища з урахуванням просвітницького потенціалу релігійних громад.

Голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць розповів про міжконфесійний проєкт «Зупини насильство!», в рамках якого функціонує інформаційна платформа family.org.ua та проводяться просвітницькі заходи. Ця ініціатива реалізується за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Присутні серед іншого обговорили напрямки практичної взаємодії, де можна об’єднати зусилля держави, церков і релігійних організацій для підтримки жертв насильства, у тому числі в умовах подолання соціально-економічних наслідків пандемії COVID-19.

“Великий потенціал мережі релігійних організацій синергійно сполучений з державною потугою в процесі реалізації державної політики щодо подолання домашнього насильства, без сумніву, дасть позитивні плоди. Ми готові до такого партнерства на всіх рівнях та у всіх дотичних сферах: соціального служіння, просвітницько-виховного впливу та багатьох інших напрямків, які вже реалізовуємо задля зміцнення сім’ї”, – підкреслив представник Головуючого у ВРЦіРО, митрофорний протоієрей Української Греко-католицької Церкви о. Олекса Петрів.

У зустрічі також взяли участь єпископ Римсько-Католицької Церкви Віталій Кривицький, заступник голови Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів Ігор Бандура, Перший заступник Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок,  секретар Митрополії Православної Церкви України по зв’язках з громадськістю о. Віталій Данчак, заступник Голови Місії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім'ї о. Іоанн Ружицький, заступник муфтія Духовного управління мусульман України шейх Рустам Гафурі та представник Об’єднання іудейських релігійних організацій України Геннадій Білорицький.

До обговорення порушених питань долучився начальник відділу моніторингу за дотриманням європейських стандартів рівності Мінсоцполітики Петро Ткач.