Період пандемії, викликаний захворюванням на коронавірус COVID-19, став особливим викликом для сімей. Адже у цьому часі стали відомі нові випадки насильства у родинах, зокрема чоловіків стосовно жінок та дітей.

Цю проблему не можемо ігнорувати, бо саме Церква має першою стояти на сторожі родинних цінностей. На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, під час звітного дня у Київській архиєпархії.

Глава УГКЦ звернув увагу київського духовенства на проблематику домашнього насильства. Зокрема Блаженніший Святослав акцентував на тому, що священникам необхідно адекватно реагувати на ці виклики та протидіяти насильству в дусі християнського вчення про життя в родині.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що наша Церква ніколи не залишалась осторонь проблем в родині. Зокрема і сьогодні Українська Греко-Католицька Церква є залучена у проєкт «Зупини насильство», який реалізує Інститут релігійної свободи за участі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. 

«У такий спосіб, спільними зусиллями хочемо допомогти кожній сім’ї створити атмосферу любові, взаємоповаги, довіри та прийняття для кожного члена родини. Це стосується відносини між подружжям, між батьками та дітьми. Тому важливо у наших релігійних громадах говорити про цю проблематику, адже завдяки просвітницькій роботі ми рятуємо сім’ю», – наголосив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав пояснив, що проблема насильства у сім’ях породжує плацдарм для маніпуляцій і дискредитації інституту сім’ї, як Богом установленого союзу. Тому, протидія домашньому насильству – це реальний крок для захисту інституту сім’ї.

На це о. Ігор Гріщенко, голова Комісії УГКЦ у справах родини, зазначив, що час пандемії став каталізатором життя у родині:

«Пандемія та карантин не стали причиною насильства у сім’ях, принаймні, не у таких масштабах, як про це говорять у широких суспільних колах. Це тільки оголило саму проблему, показавши, що людям, які доволі довго і тісно співживуть у родинних зв’язках є важко по справжньому жити».

Причиною цього, за словами священника, є низька обізнаність людей про подружнє життя.

«Мало хто усвідомлює, що правдиве життя у родинному колі – це постійна наука та праця, яка передбачає прагнення до вдосконалення на емоційному, психологічному та духовному рівнях. Подружжя часто сприймають як певного роду повинності, а забувають при цьому, що єдиною вимогою, на яку особи самі давали добровільно згоду, є любов, яку потрібно щиро плекати», – зауважив голова Комісії УГКЦ у справах родини.

Джерело: Київська Архиєпархія УГКЦ